Людина

Тіло людини повністю оновлюється кожні сім років

Людське тіло перебуває в постійному русі: втрачає і нарощує шкіру, оновлює легені, вирощує нове волосся. На думку вчених, тіло замінює себе повністю новим набором клітин кожні сім-десять років, а деякі наші найважливіші частини організму оновлюються ще швидше.

Деякі з вас можуть подумати: «Що ж, це пояснює, чому мої дружина / брат / батько поводяться як маленькі діти». Інші можуть подумати, що нові клітини можу бути ключем до довгого життя. На жаль, все набагато складніше.

18-12-14-foto-590x304-1

Омолодження тіла

На початку 50-х років учені виявили силу омолодження організму за рахунок – серйозно – впровадження в об’єкти радіоактивних атомів і спостереження за їхнім рухом. Вони з’ясували, що в середньому 98% атомів в тілі – невеликих часток матерії, які утворюють молекули і клітини тіла – замінюються щороку. Більшість нових атомів проникають разом з повітрям, яким ми дихаємо, їжею, яку їмо, і рідиною, яку п’ємо.

Читайте також: Вчені: людина починає старіти з 39 років незалежно від способу життя

Через п’ятдесят років шведський молекулярний біолог Джонас Фрісен вивчав оновлення тканин тіла шляхом вимірювання рівня радіоактивного матеріалу – вуглецю-14. Цей матеріал був викинутий в повітря до того, як були заборонені надземні випробування ядерної зброї в 1963 році. Вуглець-14 вдихається рослинами, які люди і тварини їдять день у день, і є частиною нашого ДНК. Але на відміну від інших атомів і молекул, які постійно змінюються, ДНК людини залишається незмінною з моменту народження клітини – яке відбувається, коли діляться батьківські клітини – до кінця її життя. Тому на філософське питання: чи ми зберігаємо на протязі всього життя власне “Я”, адже хочемо http://ruslanglyantsev.ru/, ми ствердно говоримо – так! Оновлюються клітини нашого організму та тонка матерія – душа, залишається попередньою.

Коли клітина ділиться, іншими словами, ДНК, яка проникає в нові клітини, містить певний рівень вуглецю-14, який відповідає рівню цієї речовини в повітрі навколо нас на той момент. Таким чином, цю речовину можна вважати деякого роду тимчасовою міткою, по якій вчені можуть визначити, коли була створена клітина.

Фрісен виявив, що клітини тіла здебільшого замінюють себе кожні 7-10 років. Іншими словами, старі клітини вмирають і замінюються новими протягом цього проміжку часу. Процес оновлення клітин відбувається швидше в деяких частинах тіла, але повне омолодження від пальців ніг до голови займає близько десяти років.

Це пояснює, чому лусочки нашої шкіри відвалюються, нігті ростуть, а волосся випадає. Але якщо ми постійно наповнюємося новими клітинами, чому тіло старіє? Хіба нові клітини не повинні діяти як укол ботокса? Коли мова заходить про старіння, виявляється, що секрет його полягає не в наших клітинах, а в клітинній ДНК.

Тіло оновлюється різними методами. Час роботи клітин в певних ділянках тіла залежить від того, що від них вимагається. Червоні кров’яні клітини, наприклад, живуть протягом чотирьох місяців, оскільки від них вимагається проходження важкого шляху через кровоносну систему і доставка кисню до тканин усього тіла.

А от скільки живуть інші клітини.

Шкіра: епідерміс піддається неабиякому зносу, оскільки виступає в якості зовнішнього захисного шару організму. Ці клітини шкіри оновлюються кожні два-чотири тижні.

Волосся: природний волосяний покрив тіла має термін служби близько 6 років для жінок і 3 років для чоловіків.

Печінка: печінка очищає людське тіло, видаляючи широкий спектр забруднюючих речовин з наших систем. Вона сприяє постійному кровопостачанню і залишається несприйнятливою до втрат від цих забруднюючих речовин і токсинів, оновлюючи свої клітини кожні 150-500 днів.

Шлунок: клітини, що вистилають поверхню шлунка і кишечника, живуть коротке і складне життя. Постійно піддаючись впливу їдких шлункових кислот, вони, як правило, живуть всього 5 днів, не більше.

Кістки: клітини кісткової системи регенерують майже постійно, але весь процес займає до 10 років. Процес оновлення сповільнюється в міру старіння, тому наші кістки стають тоншими.

Незважаючи на всю цю постійну регенерацію, люди, які хочуть жити вічно, не повинні припиняти пошуків джерела молодості. Справа в тому, що ми продовжуємо старіти і поступово вмираємо. Фрісен та інші вважають, що це може бути через мутацій ДНК, які погіршуються, переходячи до нових клітин з часом.

Читайте також: Людина вже сьогодні може жити до 120 років

Є також ряд клітин, які ніколи не залишають нас і можуть сприяти процесу старіння, або принаймні розпаду організму з часом. Хоча рогівка ока може відновлюватися всього за один день, лінза і інші області очей не змінюються. Те ж саме з нейронами в корі головного мозку – зовнішнього шару мозку, який відповідає за пам’ять, мислення, мову, увагу і свідомість – вони залишаються з нами від народження до смерті. Оскільки вони не замінюються, втрата цих клітин призводить до серйозних недуг. Є і хороша новина: інші області мозку, нюхова цибулина, яка відповідає за запах, і гіпокамп, відповідальний за навчання, можуть і оновлюватися.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button