Технології

Натільний датчик контролює рівень кисню через шкіру

Дослідники створили спеціальний датчик кисню в крові, об’єднавши нову киснево-чутливу плівку і машинне навчання.

Новий натільний датчик вимірює оксигенації тканин через шкіру. Пристрій можна використовувати для постійного контролю рівня кисню в організмі людини для застосування в медицині й спорті.

Бездротовий пристрій дуже простий в експлуатації, а дані передаються бездротовою мережею. Автори розробки зазначають, що він буде особливо корисний для віддаленого моніторингу рівня кисню за межами медичних установ.

Пристрій складається з корпусу (його надрукували на 3D-принтері) невеликої сенсорної головки і клейкої плівки для вимірювання кисню. Електронні компоненти обробляють дані з датчика і дозволяють пристрою відправляти записи через Bluetooth або Wi-Fi.

Вчені використовували машинне навчання, щоб система точно вимірювала рівень кисню в різних умовах. Такий підхід також дозволив дослідникам врахувати фотознебарвлення – тенденцію порушених світлом матеріалів поступово втрачати здатність випромінювати світло.

Дослідники протестували пристрій, прикріпивши його до передньої кінцівки йоркширської свині. Коли на ліктьовий суглоб накладали джгут, датчик виявляв падіння кисню (через зменшення кровотоку). Вимірювання відмінно узгоджувалися з вимірами еталонного комерційного датчика. При цьому вони не залежали від змін температури, вологості або інших факторів навколишнього середовища. За словами авторів розробки, це робить датчик практичним для використання за межами лабораторії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button