Технології

Вчені розробили біосенсор, який визначає небезпечний рівень коронавірусу в повітрі

Система аналізує якість повітря і дозволяє виявити вірус в приміщеннях: будинках, транспорті, громадських закладах і так далі. Зараз прототип тестують в рамках дослідження в одній з лікарень.

Image by MichaelGaida from Pixabay

Систему розробила команда дослідників з Політехнічного університету Валенсії (UPV) і Університету Валенсії (UV) в Італії. Вони спроєктували високочутливий біосенсор, який безперервно відстежує концентрацію SARS-CoV-2 в аерозолях навколишнього середовища і виявляє небезпечну концентрацію вірусу. Про розробку розповідається на сайті асоціації університетів Валенсії RUVID.

«Сенсор використовує специфічні антитіла, які можуть виявити SARS-CoV-2 в повітрі», – розповів Анхель Макейра, професор кафедри хімії і директор Інституту молекулярного розпізнавання і технологічного розвитку (IDM) в UPV. Система подає сигнал, якщо виявляє концентрацію вірусу, який може нашкодити людині.

Попередні дослідження команда провела, використовуючи вірусоподібні частки (VPL), розроблені у відділі біохімії й молекулярної біології (інститут BIOTECMED) Університету Валенсії. Вони імітують вірус, але не містять його геному, тобто не є інфекційними. Творці пояснили, що біосенсор здатний розпізнавати їх як коронавірус за допомогою антитіл і імунних реакцій організму, тому що вірусоподібні частки SARS-CoV-2 включають його чотири структурних білка.

Зараз прототип знаходиться на етапі тестування в клініці. За результатами оцінки дослідники визначать ефективність біосенсора і вироблять систему заходів, які допоможуть знизити ризик зараження в лікарнях, а також захистити пацієнтів і медичний персонал.

Дослідники називають розробку перспективною, оскільки її можна використовувати для попередження Covid-19 без проведення ПЛР-тестів, які аналізують якість повітря в переповнених і потенційно небезпечних приміщеннях. Сенсор повинен визначати концентрацію вірусу швидше – тобто зможе убезпечити більшу кількість людей. До того ж передбачається, що він буде недорогим і простим у використанні.

«Сьогодні на ринку немає технології, подібної до тієї, що ми розробили на рівні прототипу, і вона може стати” вірусометром “в найближчому майбутньому», – уклав Девід Хіменес-Ромеро, викладач з Політехнічного університету Валенсії. За словами авторів проєкту, пристрій можна буде використовувати у внутрішніх приміщеннях, таких як будинки, шкільні класи, ресторани, кінотеатри або транспорт.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button