Технології

Дихаю – значить говорю

Підліток з Індії розробив пристрій, який перетворює дихання в членороздільну мову.

foto_cikavosti_17.09.2014-016_resized

Talk створений 16-річним індійським школярем Аршом Дільбагі – фіналістом міжнародного конкурсу Google’s Global Science Fair, де демонструються досягнення у сфері інновацій та технологій. Пристрій Дільбагі перетворює дихальні імпульси в електричні сигнали за допомогою спеціального мікрофона MEMS Microphone, який представляє собою силіконовий чіп, що накладається на груди в районі діафрагми. Далі за допомогою закладених в нього алгоритмів пристрій аналізує видихи і за допомогою кодування Морзе перетворює подих в слова. Для цього в апараті є два мікропроцесора: перший переводить дихальні імпульси в крапки і тире, другий у зворотному порядку створює з крапок і тире голосові повідомлення.

Читайте також: Діти, що почали рано говорити, більш схильні до алкоголізму

Таким чином, люди, позбавлені з яких-небудь причин можливості говорити, зможуть за допомогою дихальної системи створити кодовані повідомлення, які будуть відтворюватися через голосовий передавач. Поки пристрій адаптовано тільки для англійської мови і підтримує озвучування дев’ятьма різними дикторами.

foto_cikavosti_17.09.2014-016-01_resized

Винахід Дільбагі використовує для роботи мікроконтролер Arduino. Завдяки відносній дешевизні компонентів Talk став найдоступнішим з усіх аналогічних пристроїв по всьому світу. При вартості в 80 доларів новинка в сто разів дешевше, ніж конвертер, створений Стівеном Хокінгом.

Більше одного відсотка всіх живучих на нашій планеті людей страждають від різних мовних розладів і браку самовираження при спілкуванні. Новий пристрій Talk може стати порятунком для мільйонів людей з аміотрофічним склерозом та іншими захворюваннями, пов’язаними з порушенням моторики і розладами мовлення.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button