Технології

Безлінзова фотокамера перетворює текст в фото за допомогою ШІ

Дизайнер розробив модель камери Paragraphica, яка створює фотографії на основі геолокації і текстових підказок.

Дизайнер з Амстердама Бйорн Карманн розробив прототип камери, якій не потрібна лінза і об’єктив для фотозйомки. Пристрій використовує дані про місцезнаходження користувача і три настроювальні параметри, щоб згенерувати фотографію за допомогою ШІ.

Paragraphica. Відео: Bjоrn Karmann

Розробник повідомляє, що прототип являє собою повністю робочий пристрій з цифровим інтерфейсом, який може працювати в реальних умовах. Як і у традиційних «аналогових» камер, у Paragraphica три диски для управління зйомкою, які задають параметри.

Користувач може встановити радіус (в метрах), в якому камера буде шукати місця і дані навколо себе, використовуючи перший диск. Другий настроювальний параметр керує рівнем шуму на знімку, а третій визначає наскільки точно ШІ повинен слідувати текстовій інструкції.

Параметри використовуються для настройки фотографії: час, адреса, погода, температура, дата або подія, найближчі місця. Зображення: Bjоrn Karmann

Реальний знімок (зліва) і зображення (зправа), згенероване камерою на основі даних: «Вечірнє фото, зроблене на вул. Вестерстраат в Амстердамі. Небо під час зйомки безхмарне, а температура — 14 ° С. Фото зроблено в День короля в 2023 році. Поруч розташовані ресторани, бари і продовольчі магазини». Зображення: Bjоrn Karmann

Для роботи камери потрібен доступ до GPS і інтернету: камера завантажує дані про точний час, погоду в заданому місці і інформації про об’єкти, розташованих поруч. Для роботи використовується модель для перетворення тексту в зображення Stability AI.

Отримана «фотографія» — це не просто знімок, а складне і деталізоване відображення вашого місця розташування і, можливо, того, як модель ШІ «бачить» це місце, — сказав Карман в своєму блозі. Фотографії здатні відобразити емоції і настрій, пов’язані з місцем, але ніколи не виглядають точно так же, як місце, яке було задано під час зйомки.

Художник не планує комерціалізувати це рішення, швидше за пропонуючи задуматися про роль ШІ в творчості і мистецтві. Більше прикладів робіт в блозі художника по посиланням.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button