Всесвіт

Нова комп’ютерна модель здатна передбачати руйнівні радіаційні шторми

Учені з Національної лабораторії Лос-Аламоса при фінансуванні НАСА створили нову комп’ютерну модель PreMevE 2.0. Вона важлива тим, що точно прогнозує появу руйнівних радіаційних штормів, спровокованих поясами Ван Аллена. Така система сповістить про загрозу за 2 дні до початку бурі. Про це повідомив журнал «Space Weather».

Вчений з Національної лабораторії Лос-Аламоса і керівник проєкту Юе Чен говорить:

«Радіаційні бурі з поясів Ван Аллена неймовірно небезпечні, бо здатні зашкодити і навіть вибити з орбітального шляху супутники. Але нам було складно пророкувати ці явища. Нова комп’ютерна модель залучила суттєві набори даних для точного прогнозування майбутніх бур. Оператори супутників вчасно отримають повідомлення для тимчасового відключення апаратів».

Нова модель PreMevE 2.0 створювалася не з нуля, а відштовхувалася від попередньої системи, яка передбачала небезпечні події за день. Прогнози будуються на основі інформації від лабораторії Лос-Аламос і супутників NOAA.

Модель вже протестували декількома алгоритмами й підтвердили передбачуваність електронів МеВ (мегаелектронвольтпозасистемна одиниця енергії, яка використовується в атомній і ядерній фізиці, у фізиці елементарних частинок і в близьких і споріднених сферах науки). Використовуваний тут механізм потім можна буде запровадити і в інші системи, наприклад, прогнозування землетрусів.

Натхнення: v-kosmose.com

Кнопка «Наверх»