Людина

Вчені: Тривалість вагітності змінює ДНК дитини

Шведські дослідники разом з колегами з інших країн зуміли скласти схему, яка наочно демонструє, як хімічні зміни в структурі ДНК залежать від тривалості вагітності. Як виявилося, генний код майбутньої дитини дійсно може змінюватися в залежності від тривалості перебування в утробі матері.

Ученые: Продолжительность беременности меняет ДНК ребенка

Для проведення цього дослідження фахівці скористалися даними більш ніж шести тисяч новонароджених немовлят. Як з’ясувалося, кожен новий тиждень вагітності супроводжується зміною в метилуванні ДНК, які виявляються в пуповинній крові.

«Отримані в ході дослідження результати свідчать про те, як ці ДНК-зміни можуть впливати на розвиток органів немовляти», – стверджує один з авторів дослідження доктор Симон Мерид з Каролінського інституту.

А ось його колегиня, професорка Еріка Мелена, зазначає, що тепер у вчених з’явилася можливість встановити, чи можуть ці зміни пов’язані з виникненням в майбутньому певних проблем зі здоров’ям, насамперед, тих, які характерні для недоношених дітей. Мова в цьому випадку йде про проблеми зі зором, недостатньо розвиненою ЦНС і недоліки в роботі органів дихальної системи.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button