Авто

Нова розробка Tesla зробить електромобілі майже вічними

Всі ми знаємо і любимо компанію Tesla. Іноді вона засмучує нас своїми новинами, але куди частіше радує цікавими розробками, новими технологіями і незвичайним дизайном. Оскільки компанія займається розробкою і продажем електромобілів, головними компонентами для них є двигуни і батареї. З першими все більш-менш добре і вони вже досягли досить високого коефіцієнта корисної дії. Трохи гірша ситуація з батареями, якщо таке слово застосовне до батарей, які забезпечують 500-700 кілометрів пробігу. Та й ресурс у них зіставимо з двигунами внутрішнього згоряння (кілька сотень тисяч кілометрів). Але тепер саме Tesla, як локомотив ринку електромобілів, пропонує нові технології, які забезпечать батареям ресурс більше півтора мільйона кілометрів пробігу.

За десяток років Tesla змогла зробити більше, ніж автоконцерни за кілька десятиліть.

Скільки кілометрів Tesla проїжджає на одній зарядці

Якщо від покупки Tesla вас утримує тільки те, що в неї маленький пробіг на одній зарядці, можете вирушати за покупкою. Деякі автомобілі цього бренду проїжджають на одному заряді до семисот кілометрів. Зрозуміло, що це в ідеальних умовах, але в таких же умовах запас ходу автомобілів з ДВЗ не сильно відрізняється від цього показника. Правда, плюсом традиційних автомобілів є те, що вони можуть просто заїхати на заправку і через 5-7 хвилин виїхати з таким же запасом ходу. Електромобіль навіть на швидкій зарядці запасається енергією в рази довше.

Що стосується терміну служби батареї, то вона становить 1500 циклів зарядки-розрядки, що в перекладі на пробіг для різних моделей укладається в діапазон 500-800 тисяч кілометрів. Тобто запас міцності звичайного легкового автомобіля приблизно такий же, як у вантажного тягача, який цілодобово колесить по дорогах.

Цей чоловік проїхав на Tesla Model S 2013 року мільйон кілометрів і тепер замахнувся на мільйон миль (1,6 мільйона кілометрів)

Є навіть приклад, коли Хансйорг Геммінген проїжджав в день за 600 кілометрів і в кінці минулого року «намотав» по німецьких дорогах мільйон кілометрів. При цьому він два рази міняв батареї, але компанія Tesla врахувала недоробки перших версій і, судячи з усього, щось виправила у конструкції, оскільки остання батарея служить йому вже майже півмільйона кілометрів і поки час змінювати її ще не настав, помітних ознак деградації у неї немає.

Батарея для електромобілів Tesla

На тлі таких цифр, здається, куди ж ще покращувати батареї, але виявляється, є куди, і компанія замахнулася на планку 1 мільйон миль. У перерахунку на кілометри цифра вийде ще більш фантастичною і складе 1,6 мільйона кілометрів.

Перехід на нові технології буде пов’язаний з новим процесом виробництва компонентів батарей. Річ у тім, що при виробництві електродів для акумуляторів матеріали проходять багато обробок, включаючи теплову. При нагріванні елементи з додаванням літію забруднюються літієвим субстратом. У підсумку це призводить до зниження потенційно більшого ресурсу. Можна зменшити кількість літію в реакції і батарея стане більш надійною, але знизяться її експлуатаційні характеристики (ємність і здатність віддавати енергію). Цього теж ніхто не хоче, тому компанія зайнялася відповідними дослідженнями.

На цьому заводі на машини будуть ставити нові акумулятори.

Якщо не ускладнювати всі технічними термінами, спікання електродів відбувається в два етапи. Спочатку спікання відбувається при температурі 800-950 градусів Цельсія, а потім проводиться додаткова обробка з іншими елементами (серед яких знову використовується літій), але вже при температурі 650-760 градусів Цельсія. Звичайно, ніхто не розповість чогось більш докладного, оскільки це комерційна таємниця. Навіть час спікання описується тільки діапазоном 1-24 години. Мовляв, хочете, думайте самі, як вам обробляти ваші батареї.

Крім збільшення ресурсу, пробіг на одному заряді теж має збільшитися. Його значення наближатиметься до 1000 кілометрів. Час зарядки, навпаки, зменшиться. У підсумку, у нового акумулятора будуть одні плюси.

Варто зазначити, що розробка зводиться тільки до нових електродів, але не до батарей в цілому. Зате саме застосування нових електродів дозволяє знизити рівень деградації батареї і збільшити її ресурс майже в три рази — до 4000 зарядка-розрядка. У підсумку загальний пробіг на одній батареї навіть перевершить один мільйон миль і, по суті, джерело живлення стане вічним. Можна навіть буде давати на нього довічну гарантію. Мало хто стільки проїде на одній машині.

Звичайно, Tesla подала відповідний патент під назвою «Спосіб синтезу нікель-кобальт-алюмінієвих електродів». Це цілком логічно, адже був розроблений принципово новий спосіб виробництва батарей, який може стати золотим стандартом на багато років вперед.

Над розробками нового типу електродів спільно з Tesla працював Джефф Дан з Університету Далхаузі. Він вже співпрацював з компанією при модернізації попередніх поколінь батарей. Цього разу він також долучився до розробки електроліту для нових батарей.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button