Технології

Нова вертикальна ферма управляється ШІ і роботами, а не людьми (відео)

Вертикальна ферма площею 0,8 га, керована штучним інтелектом і роботами, перевершує по продуктивності плоску ферму площею 291 га. Про це розповів співзасновник стартапу, творець ферми Plenty.

Plenty – це агротехнічний стартап з Сан-Франциско, співзасновником якого є Нейт Сторі, який переосмислює і заново винаходить ферми та змінює сільське господарство. Сторі, який також є головним науковим співробітником компанії, впевнений, що майбутнє ферм – у вертикальних і закритих просторах. Річ у тім, що таким чином харчові продукти можуть рости в будь-якій точці світу цілий рік. У свою чергу використання роботів і штучного інтелекту для постійного поліпшення якості вирощування фруктів, овочів і трав теж обов’язково на фермах майбутнього. Plenty займається розробками якраз цій сфері. До речі, їх технології дозволяють використовувати на 95% менше води та на 99% менше землі.

В останні роки фермери на плоских фермах використовують нові інструменти для поліпшення або спрощення ведення сільського господарства. Вони використовують дрони і роботів для поліпшення догляду за посівами. Штучний інтелект у сфері фермерства також набирає обертів: більше 1 600 стартапів і загальні інвестиції в проєкти нових ферм досягають десятків мільярдів доларів. Однак плоскі ферми як і раніше використовують багато води і землі, в той час, як вертикальні ферми Plenty можуть виробляти таку ж кількість фруктів і овочів, що і плоскі, чия площа більше в 360 разів.

На критій фермі Plenty з регульованим кліматом є вертикальні ряди рослин, що звисають зі стелі. Їх освітлюють світлодіодні ліхтарі, які імітують сонце, переміщують роботи, а штучний інтелект управляє всіма змінними для підтримки життя, контролюючи воду, температуру і світло. Крім того, ШІ постійно вчиться і оптимізує процеси, щоб виростити найбільше врожаю в короткі терміни.

Ферми Plenty вирощують культури без ГМО і не використовують гербіциди або пестициди. Вони рециркулюють всю використану воду, навіть вловлюючи з повітря воду, що випарувалася. Флагманська ферма в Сан-Франциско використовує 100% відновлювані джерела енергії.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button