Всесвіт

Астрономи відкрили майже 600 високошвидкісних зірок в Чумацькому Шляху

Нова робота майже подвоїла число відомих в нашій Галактиці зірок з високими швидкостями: десятки з них розігналися настільки, що через деякий час вилетять за межі Чумацького Шляху.

Розподіл виявлених вченими зірок з високими швидкостями / © Xiao Kong, China National Astronomical Observatories

Деякі рідкісні зірки рухаються куди швидше свого оточення, набираючи на 65-100 кілометрів в секунду велику швидкість, ніж сусіди. Імпульс їм надають різні екстремально потужні події, такі як спалахи наднових і злиття галактик. Автори нової роботи, опублікованої в Astrophysical Journal Supplement Series, відзвітували про виявлення відразу 591 такого об’єкта в межах Галактики. Тим самим число відомих зірок з високими швидкостями практично подвоїлася.

Міжнародна команда вчених на чолі з Ганом Чжао (Gang Zhao) з Китайської академії наук використовувала дані наземного телескопа LAMOST і космічної обсерваторії Gaia. Велика частина відкритих швидкісних зірок виявилися порівняно молодими гігантами, 14 відсотків – старими зірками галактичного гало. Судячи з їх траєкторій, близько 15 відсотків зірок «стартували» з центру Чумацького Шляху, 55 відсотків – з диска Галактики, а близько 30 відсотків мають позагалактичне походження.

«Їх низька металічність (вміст хімічних елементів важче водню і гелію) вказує, що велика частина зоряного гало сформувалася в результаті акреції й загибелі карликових галактик», – цитує Гана Чжао прес-реліз Китайської академії наук. За оцінками вчених, з майже 600 виявлених зірок з високими швидкостями як мінімум 43 мають високі шанси вилетіти за межі Чумацького Шляху.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button