Земля

Нове відкриття: у стародавніх кристалах виявлено життя, яке існувало десятки тисяч років тому

Мексиканська система печер настільки красива і настільки жарка, що її одночасно називають Країною Фей і пеклом, вчені знайшли життя, укладену в кристали, яким може бути більше 50 000 років.

Дивні і стародавні мікроби в сплячому стані були виявлені в печерах Найка, що на території Мексики, ще в 2017 році. Ці мікроорганізми виживали в надрах Землі завдяки таким мінералам, як залізо і марганець. “Це справжнє супержиття”,каже Пенелопа Бостон, керівник Інституту астробіології НАСА, яка представляла відкриття на науковій конференції.

Вже підтверджено, що ця знахідка є ще одним прикладом того, як мікроби можуть вижити в найекстремальніших умовах на Землі. Форми життя-40 різних штамів мікробів і навіть кілька вірусів — настільки дивні, що навіть їх найближчі родичі на 10% відрізняються від них генетично, а це значить, що вони відстоять від будь-яких відомих нам форм життя настільки, наскільки люди відстоять від грибів.

Печери Найка глибиною близько 800 метрів. У них розташовуються занедбані свинцеві і цинкові шахти, і до того як тут почалася розробка корисних копалин, печери були повністю відрізані від зовнішнього світу. Всередині там так жарко, що вченим довелося носити дешеві версії космічних скафандрів — щоб запобігти зараженню від зовнішнього життя – з пачками льоду, розподіленими по всьому тіла. Працювати там можна було максимум 20 хвилин, а потім доводилося пірнати в «прохолодну» кімнату відпочинку, в якій було 38 градусів за Цельсієм.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button