Земля

Маленький динозавр “перетворився” в дорогоцінний камінь. Йому майже 100 млн років

Використання технологій XXI століття для вивчення стародавньої істоти дозволить експертам досліджувати рідкісну копалину і, можливо, виявити новий вид австралійського динозавра.

Палеонтологи з Університету Фліндерса використовували мікро-КТ-сканер і 3D-друк для реконструкції маленького динозавра. Його останки збереглися в опалі, якому понад 100 млн років. Останки виявили в скелях з білого пісковику.

“Ми використовуємо комп’ютерну томографію, щоб заглянути всередину шматків породи, які містять останки невеликого динозавра, — пояснює провідний автор дослідження, доцент Пол Вілліс з коледжу науки та інженерії Університету Фліндерса. – Ми перетворили скани у віртуальні 3D-моделі, а потім — роздрукуємо їх на 3D-принтері. Так ми побачимо кістки, все ще заховані всередині породи».

 

Динозавр, якого вивчають вчені – це травоїдний гіпсилофодонт з Лайтнінг-Рідж, Новий Південний Уельс. Його виявили і зберегли для науки ще в 2019 році. Це дуже маленька травоїдна особина. Тепер реконструйованого динозавра відродять для майбутніх поколінь. У проекті беруть участь співробітники Australian Opal Centre (австралійського центру з вивчення опалів) в Лайтнінг-Рідж і компанії Paleo Pictures під керівництвом доцента Вілліса.

За його словами, недавні скани деяких фрагментів, знайдених гірниками в Лайтнінг-Рідж, показали — кістка всередині збереглася в найдрібніших деталях. При цьому, процес 3d-друку найцікавіших зразків вже почався.

Реконструкція того, як міг виглядати цей маленький динозавр. Зображення: Джеймс Маккіннон

Зараз відскановано лише близько 20% зразків. Після завершення процесу, вчені почнуть докладне вивчення скелета. Так вони з’ясують, до якого виду належить динозавр або це новий вид. Так само вони зрозуміють, як він жив і помер.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments