Технології

Нові акумулятори в 10 разів ємніші від літій-іонних і не вибухають

Сучасні літій-іонні акумулятори застосовуються повсюдно, від смартфонів до електромобілів. Дешеві та зручні, ці батареї все-таки мають ряд недоліків. Найбільш суттєві — це, звичайно, обмежена ємність зберігання заряду і вплив на навколишнє середовище. Команда дослідників з Лабораторії реактивних технологій NASA і фахівці з Honda заявили, що знайшли спосіб виправити цю обставину. Вони розробили фторидну батарею, яка може забезпечити питому щільність енергії, яка в десять разів перевищує аналогічну для літій-іонних акумуляторів — і до того ж вимагає менше ресурсів для виробництва.

Як повідомляють самі вчені, новий тип батарей як концепт був розроблений деякий час тому, але з одним істотним мінусом: для роботи такого акумулятора була потрібна температура добре розігрітої духовки (приблизно 160 градусів Цельсія). Однак нова модель здатна виробляти енергію при кімнатній температурі і при цьому вона не вибухає, як її аналог.

«На відміну від літій-іонних, фторид-іонні акумулятори не так небезпечні у разі перегріву, а видобуток матеріалів для їх створення менше впливає на екологію», пояснює Крістофер Брукс, дослідник Honda Research Institute і співавтор статті. Втім, навіть самі творці відзначають, що впровадження сучасних акумуляторних технологій на ринок завжди пов’язаний з рядом труднощів — як інженерного, так і бюрократичного характеру. Інженери сподіваються, що новий продукт надійде на ринок в найближчому майбутньому і поступово витіснить літій-іонні батареї.

Кнопка «Наверх»
Закрыть