Земля

Нові дослідження показують, що слони все-таки можуть п’яніти

Нове дослідження, проведене групою канадських антропологів, передбачає, що знаменита історія про п’яних слонів, яка виявилося фейком, все-таки може мати зерно істини. Вчені провели ряд спостережень над ссавцями на наявність генетичної мутації, пов’язаної з підвищеним метаболізмом етанолу.

Ще в 2005 році команда біологів з Бристольського університету мала намір розвіяти поширену історію про пияцтво слонів. В інтернеті часто можна помітити розповіді, наприклад, про африканських слонів, які шукають плоди, що впали з дерева марула.

Ці історії були широко поширені в протягом десятиліть, поки Бристольська команда не опублікувала дослідження, в якому з’ясувалося, що великі ссавці майже не можуть споживати достатню кількість ферментованих фруктів, щоб досягти стану сп’яніння. Дослідження 2005 року показало, що анекдотичні історії були просто випадком антропоморфізму.

Однак нові дані припускають, що попереднє дослідження може бути жертвою свого власного набору антропоморфних забобонів, оскільки розрахунки інтоксикації були засновані на швидкості метаболізму етанолу унікальної для людини. Нові дослідження показують, що дуже небагато ссавців мають здатність метаболізувати етанол так само ефективно, як люди, а це означає, що для сп’яніння слона не потрібно багато ферментованих фруктів.

Дослідження було зосереджено на гені під назвою ADH7. Як відомо, він виробляє фермент, який метаболізує етанол. У той час як сам ген присутній у багатьох ссавців, дослідження зосереджено на мутації в гені, яке підвищує метаболізм етанолу в 40 разів.

Вважається, що мутація відбулася десь близько 10 мільйонів років тому, коли ми спустилися з дерев і наткнулися на ферментовані плоди на землі. Вона була необхідна для того, щоб мати можливість з’їсти більше фруктів, не стаючи п’яним і уразливими для хижаків.

У ссавців, що мають загальний родовід з нами, можна знайти цю мутовану версію ADH7, включаючи горил і шимпанзе. Мутація була помічена у деяких видів кажанів, що харчуються фруктами. І, як не дивно, мутація була виявлена у коал. Передбачається, що це допомагає тваринам переробляти певні токсини, присутні в листі евкаліпта.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть