Земля

Виявилося, що найпівнічніший острів світу – це просто лід (фото)

У 2021 році експедиція, яка вирушила до узбережжя Гренландії виявила те, що здавалося раніше не нанесеним на карту островом. “Найближчий до Північного полюса клаптик суші” розміром 30 на 60 метрів був покритим гравієм, тому багато хто відразу подумали, що це земля. Першовідкривачі назвали Острів Qeqertaq Avannarleq “найпівнічніший острів” гренландською мовою.

Але острів був оповитий таємницею. Річ у тому, що в регіоні, на північ від мису Морріс-Джесуп, протягом десятиліть було відкрито кілька інших невеликих островів, які потім зникли.

Датські та швейцарські вчені виявили, що те, що вони вважали островом, виявилося айсбергом. Дослідження показало, що під Qeqertaq Avannarleq знаходиться вода, що говорить про те, що це плоский айсберг. Швидше за все, він відколовся від найближчого льодовика, а гравій міг потрапити на нього під час зсувів.

Що стосується інших таємничих островів, то вони всі зникли з 1978 року. А все тому, що вони також виявилися не справжніми.

Зараз звання найпівнічнішої точки Землі досі залишається біля острова Оодаак в 780 метрах на південний схід від Qeqertaq Avannarleq. Однак вчені ставлять під питання статус “острова”. Може бути, це знову лише айсберг?


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments