Наука

Нові тести можуть виявити крихітні токсичні частинки вугільного попелу в ґрунті

Вчені з Університету Дьюка розробили набір з чотирьох нових тестів, які можна використовувати для виявлення забруднень вугільною золою з безпрецедентною чутливістю.

Тести спеціально розроблені для аналізу ґрунту на наявність частинок летючої золи, крупинки можу бути наскільки дрібними, що інші тести їх не виявлять.

Летюча зола — це частина залишків спалювання вугілля (CCR), яка утворюється, коли електростанція спалює пилоподібне вугілля. Крихітні частинки летючої золи, які часто мають мікроскопічні розміри, містять високі концентрації миш’яку, селену та інших токсичних елементів.

Більшу частину летючої золи вловлюють пастки на електростанції, далі зола утилізується на складах, проте інша частина досить дрібна, тому відлітає в навколишнє середовище. З часом ці частинки можуть накопичуватися в ґрунті з підвітряного боку і впливати на здоров’я рослин і людей.

Коли ґрунт, забруднений летючою золою, з якихось причин деформується, то пил, що її містить, може перелітати по повітрю в довколишні будинки та інші приміщення. Якщо людина буде регулярно вдихати цей пил, то може отримати захворювання легенів, серця, зокрема рак або розлад нервової системи.

“Через розмір цих частинок їх було складно виявити їх і виміряти. Наші нові методи дають нам можливість зробити це з високим ступенем впевненості” – стверджує Авнер Венгош, професор якості навколишнього середовища в школі навколишнього середовища Ніколаса Дьюка

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button