Наука

Новий гідрогель прискорює ріст органоїдів і він в 600 разів дешевше аналогів

Дослідники створили перший у світі біоактивні наноцелюлозний гідрогель на рослинній основі. Він підтримує зростання органоїдів і допомагає знизити витрати на дослідження раку і COVID-19.

Нова розробка дозволить розробляти органели дешевше, швидше і етичніше. Гідрогель також поліпшить скринінг на наркотики та моделювання різних захворювань: інфекцій, як COVID-19; порушення обміну речовин, як ожиріння і діабет, а також рак. Після додаткових випробувань цей гідрогель стане доступним для дослідників в галузі охорони здоров’я менш ніж через 12 місяців.

Також гелі з наноцелюлози недорогі – ціна за 10 мл коштує менше $ 1, тоді як вартість аналога – більше $ 600.

Крім того, гелі наноцелюлози – рослинного походження. Їх використання не вимагає вилучення органів тварин для передових медичних досліджень.

Органели – це тривимірні, зменшені і спрощені версії органів, які здатні відтворювати їх поведінку і функції. Такі «міні-органи» – зручний інструмент для вивчення біологічних процесів. За допомогою органоїдів вчені досліджують, як клітини взаємодіють в органі, як хвороби впливають на них, а також вплив медикаментозного лікування.

Органели утворюються з ембріональних та дорослих стовбурових клітин, а також з первинних здорових або злоякісних тканин. Зараз створення органоїдів залежить від цього дорогого матеріалу. Це перешкоджає застосуванню органоїдів у високопродуктивному скринінгу, регенеративній медицині і діагностики.

Розроблений гель з наноцелюлози – альтернатива традиційному вирощуванню органоїдів, яка знижує витрати на дослідження хвороб.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button