Всесвіт

Стало відомо, як влаштовані надра Марсу

На основі даних місії InSight вчені розкрили структуру Марсу.

InSight (Interior Exploration using Seismic Investigations, Geodesy and Heat Transport, раніше називався Geophysical Monitoring Station-GEMS) – місія НАСА в рамках програми «Діскавері» з доставлення на Марс дослідницького посадкового апарату з сейсмометром. Місія InSight розрахована на вивчення внутрішньої будови й складу Червоної планети. Розрахунковий термін роботи апарату – 728 днів.

Завдяки спостереженням вчені вперше дозволили приступити до картування надр планети, відмінної від Землі.

Зокрема вчені виявили, що рідке ядро Марса володіє незвично низькою щільністю, що свідчить про наявність відносно невеликої частки важких елементів в його матерії. Також вчені не зафіксували великої кількості радіоактивних речовин в мантії планети.

“Товщина першого шару кори Марса становить всього 8 км, наступний шар досягає глибини 20 км, що мало в порівнянні з типовою товщиною кори на Землі. Ми припускаємо, що вона може мати третій шар, межа якого знаходиться на глибині 39 км”– вважає Бригіта Кнапмайер-Эндрун, науковий співробітник Кельнського університету.

Крім цього, планетологи не виявили всередині мантії Марса два окремих шари з різним мінеральним складом і властивостями, вони схожі на ті, які присутні в надрах Землі. З цієї причини ядро четвертої планети Сонячної системи повинно було швидко охолоджуватися в минулому.

Як сподіваються вчені, нові дані дозволять дізнатися історію еволюції Марса, а також допоможуть краще зрозуміти місце Землі в Сонячній системі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button