Технології

Новий матеріал стирає межу між штучними і живими організмами

Учені з різних куточків світу намагаються стерти межу між штучними і живими організмами, щоб в кінцевому підсумку створити роботів, здатних до самостійного твору собі подібних. Перший крок до цього нещодавно був зроблений дослідниками з Корнельського університету — вони створили біологічний матеріал, що демонструє три ключових властивості живих організмів: самоорганізацію, здатність до обміну речовин і розвиток.

На основі матеріалу лежить ДНК, що забезпечує складання і синтез ієрархічних матеріалів. Інструкції до метаболізму і регенерації закодовані прямо в матеріалі і, як наслідок, він може повзти вперед завдяки виробленню речовини, схожої на слиз. Рух відбувається цілком очевидним способом — нові нитки слизу виростають спереду і тягнуть матеріал вперед, тоді як задні відмирають і розкладаються.

Ми запровадили абсолютно нову концепцію матеріалу, заснованого на власному штучному метаболізмі. Ми не робимо щось живе, а створюємо матеріали, які виглядають більш реалістично, ніж коли-небудь раніше, – говорить Ден Луо, один з авторів дослідження

Вчені запевняють, що всі процеси, які відбуваються з матеріалом, автономні, і не потребують людського втручання. Вони порівнюють це з розвитком першого життя з декількох видів молекул — можливо, з матеріалом відбувається щось схоже. Матеріал хоч і є дуже примітивним, але все одно закладає основу для створення схожих на живих організмів роботів.

Надалі дослідники хочуть, щоб матеріал навчився уникати або залучати різні подразники, такі як їжа і світло. Також вони мають намір збільшити термін служби матеріалу. Все це цілком можливо, оскільки дослідники поки що перебувають тільки на першому етапі створення роботів з біомолекул.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button