Технології

Створений спосіб отримувати енергію з снігу

При обговоренні джерел відновлюваної енергетики майже завжди мова йде про сонце або вітер. Однак тепер вчені знайшли спосіб виробляти енергію за рахунок іншого природного матеріалу — снігу.

Дослідники з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) Махер Ель-Каді і Річард Канер, що спеціалізуються на неорганічній хімії, винайшли пристрій, який за допомогою силікону захоплює електричний заряд зі снігу і виробляє електрику. Про це повідомляє Popular Science.

Розробка має просту конструкцію, невеликі розміри і низьку вартість, оскільки сама виробляє енергію.

За словами Ель-Каді, завдяки щорічним сніжним опадам, кількість яких становить майже третину земної маси, у нас є відмінне джерело енергії, яке можна використовувати за допомогою вже наявних матеріалів.

Технологія вчених залишається експериментальною, оскільки вона поки що виробляє дуже мало енергії. Але творці впевнені в її потенціал при подальшому доопрацюванні.

У пристрої є кілька сценаріїв використання. Вона може служити джерелом живлення метеостанції або бути частиною натільного пристрою для спортсменів, що займаються зимовими видами спорту. Також «снігову батарею» можна використовуватися разом з сонячними батареями, щоб вони продовжували виробляти достатньо енергії навіть під час хуртовин.

Принцип роботи «снігової батареї» гранично простий. Сніг має позитивний заряд, а силікон — негативний. Стикаючись один з одним, ці елементи виробляють електрику.

Создан способ получать энергию из снега
Принцип роботи пристрою Ель-Каді і Канера

Канер і Ель-Каді назвали свій пристрій snow-TENG, від triboelectric nanogenerator (трибоелектричний наногенератор) — термін для технології, яка складається з двох матеріалів з протилежними зарядами, один з яких хоче віддати електрони, а інший отримати.

Щоб зробити пристрій, вони поклали шар силіконової гуми і ще один шар струмопровідного пластику для збереження заряду після контакту з частками снігу. Дослідники вважають, що ці матеріали можна наносити на будівлі для вироблення електрики, а також захисту від вологи, оскільки силікон водонепроникний.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button