Технології

Створені дріжджі, які синтезують морфін з глюкози

Кожен рік тисячі учасників з усього світу беруть участь у конкурсі з синтетичної біології, який проводить організація International Genetically Engineered Machine (iGEM).

21-05-15-foto-700x452-1

Звичайну домашню пивоварню можна пристосувати для варіння морфіну

У листопаді минулого року на конкурсі спливла сумнівна історія, що породила дискусію про ризики безпеки. Спеціальний агент ФБР Едвард Ю (Edward You) представив доповідь про використання генетично модифікованих дріжджів (Saccharomyces cerevisiae) для виробництва морфіну з глюкози. Він не повідомив подробиць, як конкретно зробити такий грибок і як його використовувати, але до теперішнього моменту опубліковано кілька наукових робіт, де весь процес пояснюється в подробицях. Гіпотетичний сценарій Едварда Ю втілився в життя.

[ads2] Експерти побоюються, що нове відкриття приведе до зростання виробництва морфіну в усьому світі, а це дуже небезпечний наркотик. У той же час, він використовується в медицині як знеболюючий засіб.

Всі етапи трансформації глюкози в морфін показано на ілюстрації:

21-05-15-foto-700x190-1

В принципі, будь-яка людина при наявності дріжджів і базових навичок проведення процесу ферментації здатна налагодити виробництво морфін-місткої продукції на домашньому обладнанні, такому як пивоварня на першому фото.

Судячи з усього, синтетичний морфін може бути навіть дешевший від природного (вартість знеболюючого в концентраті становить $300-500 за кілограм). В даний час морфін виготовляється з макового насіння (Papaver somniferum), а новий метод обіцяє більш дешевий і ефективний метод. Якщо викладки вчених справедливі, то це призведе до значного збільшення поширення опіатів.

Читайте також: 

Синтетичний морфін — тільки перша ластівка. Фахівці кажуть, що далі напевно прийдуть нові методи синтезу та інших небезпечних речовин.

Спільнота дослідників в області синтетичної біології зіткнулася з дилемою: як проводити нові дослідження, але при цьому не завдати шкоди людству, винаходять нові ГМО, які потенційно можуть бути використані у зловмисних цілях.

Зараз по всьому світу понад 16 млн осіб приймають опіати нелегально, так що нові методи синтезу можуть застосовуватися злочинними синдикатами для роботи з цією аудиторією.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button