Технології

Новий пристрій може точно відтворювати тканини

Новий метод біодруку використовують аспірацію крихітних клітин і тканин для їх точного розміщення в 3D шаблонів і створення штучних тканин. Їх властивості при цьому дуже наближені до природних, відзначають вчені з Університету штату Пенсільванія.

«Сфероїди тканин все частіше використовуються в якості будівельних блоків для тканин, але їх точний біодрук був проблемою, яку ми поки що не могли подолати», — зазначає Ібрагім Озболат з Університету штату Пенсільванія, який працював над цим пристроєм. «Крім того, ці сфероїди, в першу чергу, були нанесені без використання біодруку і не могли бути використані для виготовлення інших тканин».

Їх використання є необхідним у багатьох областях регенеративної медицини і тканинної інженерії, а також при виготовленні мікрофізіологічних систем для моделювання захворювань або скринінгу лікарських засобів. Озболат і його команда використовували аспіраційний біодрук поряд зі звичайною печаткою для створення однорідних тканин і тканин, що містять різні клітини.

У аспіраційного біодруку використовується всмоктування для переміщення крихітних мікроскопічних сфероїдів. Аспіраційний біодрук підхоплює тканину сфероїда, утримує його всмоктуванням до тих пір, поки вона не буде поміщений в потрібне місце. Дослідники розповіли про подробиці своєї роботи в журналі Science Advances.

«Звичайно, ми повинні м’яко всмоктувати сфероїди відповідно до їх властивостей, щоб не було пошкоджень при перенесенні сфероїдів на гелевий субстрат, — зазначив Озболат. — Вони повинні бути структурно неушкодженими і біологічно життєздатними».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button