Технології

У Японії з білків курячих яєць вчені зробили новий вид палива

Вчені з Університету міста Осака розробили спосіб використання яєчних білків в якості субстрату для виробництва палива без вуглецю.

В Японии из белков куриных яиц ученые сделали новый вид топлива

“Водень — це багатообіцяюче середовище для зберігання палива і енергії, тому що водень не використовує жодного газу, стимулюючого глобальне потепління, при використанні. Тим не менш, реакції утворення водню зазвичай вимагають викопного палива і виділяють вуглекислий газ,”
— сказав Хіроасу Табі, науковий співробітник Вищої інженерної школи в місті Осака.

За його словами, було б надзвичайно ефективно використовувати фотокаталізатори для прискорення реакції виділення водню з поновлюваного джерела, такого як сонячна енергія.

“Точне накопичення молекул, які діють як каталітичні компоненти, що важливо для створення фотокаталітичної системи, — сказав Табі. — Коли молекулярні компоненти розподілені випадковим чином в розчині або безформних з’єднаннях, каталітичні реакції не можуть продовжуватися.”

Одним з перспективних способів накопичення цих каталітичних молекул є отримання чистих білків культивованими бактеріями, але для них необхідно спеціальне лабораторне обладнання. Курячі яйця, проте, є добре відомими субстанціями білкових хімікатів. Білки курячих яєць недорого коштують і складаються з пористих кристалів лізоциму, повідомляє golos.ua

“Кристали лізоциму мають високовпорядковану наноструктуру, і ми можемо маніпулювати молекулярними компонентами, коли вони накопичуються в кристалах,”
— сказав Табі, зазначивши, що кристалічна структура може бути легко проаналізована за допомогою рентгенівської технології.

Дане дослідження має особливе значення, за словами Табі, тому що молекулярні компоненти в кристалах потрібно маніпулювати точно через так звану кооперативну іммобілізацію. Це досягається застосуванням рожевої бенгалії, яка зазвичай використовується в якості барвника в очних краплях для виявлення пошкоджень. У цьому випадку речовина увійшла в канали розчинника в кристалах лізоциму і прискорила реакцію виділення водню, оскільки функціональні молекули і наночастинки можуть накопичуватися всередині внутрішніх просторів кристалів.

“Ці результати показують, що кристали пористого білка є перспективними платформами для періодичного та раціонального накопичення каталітичних компонентів з допомогою молекулярних взаємодій, “—
сказав Табі.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button