Технології

Вчені створили золото, що на 98% складається з повітря

Вчені з Швейцарської вищої технічної школи Цюріха створили новий тип піноматеріалу, що складається з справжнього золота. За словами дослідників, це найлегший матеріал, вироблений з цього благородного металу.

Новий піноматеріал в тисячі разів легше звичайного золота, однак при цьому його неможливо відрізнити від традиційного неозброєним оком. Він має навіть звичний металевий блиск.

20-каратний аерогель легше вершків. Злиток з такого золота не тоне у капучіно. Його можна брати рукою. Аерогель на 98% складається з повітря, твердого матеріалу в ньому – всього 2%. Чотири п’ятих з них припадає на золото, менше однієї п’ятої – на молочні фібрилярні білки.

Новий матеріал можна використовувати в різноманітних областях, вважають вчені. Одне з можливих застосувань – виробництво годинників і ювелірних прикрас. Матеріал також можна використовувати при проведенні хімічних реакцій в якості каталізатора. Він має велику площу поверхні, тому хімічні реакції, що вимагають присутності золота, будуть протікати швидше.


Піноматеріал з протеїнових волокон без золота (угорі), з золотими мікрочастинками (посередині) і золотими наночастинками (знизу)

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button