Технології

Новий пристрій перетворює інфрачервоне світло в зображення (відео)

Дослідники з США представили новий пристрій, який дозволяє бачити крізь смог або туман, а також створювати карту кровоносних судин людини. У ньому не використовуються небезпечні речовини.

Пристрій виявляє частини інфрачервоного спектра, який називається короткохвильовим світлом (довжина хвилі від 1000 до 1400 нанометрів), він знаходиться прямо за межами видимого спектра. Дослідники відзначають, що короткохвильову інфрачервону візуалізацію не слід плутати з тепловізором – вона виявляє набагато довші інфрачервоні хвилі, які випромінює тілом.

Візуалізатор висвітлює об’єкт повністю або його частину короткохвильових інфрачервоним світлом. Потім він перетворює низькоенергетичне інфрачервоне світло, яке відбивається назад в пристрій, перетворюючись в короткі і високоенергетичні хвилі. Їх може виявити око людини.

Вчені додали, що нова розробка дозволяє бачити крізь смог і туман. Також вона допоможе складати карти кровоносних судин людини і одночасно стежити за серцевим ритмом без дотику до шкіри людини. Це лише деякі з можливостей нового пристрою, який розробила група дослідників з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

Хоча технологія інфрачервоної візуалізації існує вже кілька десятиліть, більшість систем є дорогими, громіздкими і складними, для них часто потрібна окрема камер і дисплей. Їх зазвичай використовують за допомогою неорганічних напівпровідників, які є дорогими, жорсткими і складаються з токсичних елементів, таких як миш’як і свинець.

Пристрій формування зображення складається з декількох напівпровідникових шарів, кожен завтовшки в сотні нанометрів, покладених один на одного. Три з цих шарів, кожен з яких складається з різних органічних полімерів, є ключовими елементами пристрою: фотодетектор, органічний світлодіод (OLED) і шар, блокуючий електрони.

Фотодетекторний шар поглинає короткохвильове інфрачервоне світло, а потім генерує електричний струм. Цей струм надходить на шар OLED, де він перетвориться у видиме зображення. Проміжний шар, електронно-блокуючий, утримує шар OLED-дисплея від втрати струму. Саме це дозволяє пристрою отримувати чіткіше зображення.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button