Всесвіт

Вчені показали, як чорна діра розриває зірку (відео)

Deutsches Elektronen-Synchrotron (DESY) – лабораторія прискорювачів елементарних частинок в Гамбурзі, Німеччина – опублікувала анімацію унікального процесу. Вчені показали, як чорна діра розриває зірку.

Коли чорна діра розриває зірку, така подія називається подія приливного руйнування. Вона являє собою астрономічне явище, яке відбувається, коли зірка наближається досить близько до горизонту подій надмасивної чорної діри й розривається на частини приливними силами чорної діри, зазнаючи спагетіфікації.

За даними НАСА, така подія відбувається не частіше, ніж один раз в 10 000 років в типовій галактиці.

Як не дивно, за даними НАСА, чорна діра споживає всього близько 1% маси зірки. Більшість з неї фактично катапультується назад в космос у вигляді величезних джетів енергії й речовини. Вони вистрілюють з центральної області чорної діри.

Вчені з лабораторії прискорювачів елементарних частинок в Гамбурзі показали, як виглядає цей процес.

Джети настільки яскраві, що іноді освітлюють космос. Це дозволяє астрономам на Землі мигцем побачити далекі чорні діри, які, в основному, невидимі. Крихітні примарні частки – нейтрино, також викидаються з чорної діри, іноді даючи дослідникам уявлення про процеси, що відбуваються під час події приливного руйнування.

Спостереження за тим, як швидко чорна діра розриває і забирає зірку, є відмінним нагадуванням про те, що нікому не слід наближатися до такого потужного об’єкта найближчим часом.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button