Технології

У США схвалили “м’ясо з пробірки”

Минулого тижня влада США домовилися про те, як регулювати харчові продукти, культивовані з клітин тварин. Це прокладає шлях для так званого «м’яса з пробірки» в американські тарілки. Того й дивись, до нас теж дійде, якщо історія рухається по спіралі. Міністерство сільського господарства і Адміністрація з контролю за продуктами і ліками (FDA) домовилися спільно регулювати харчові продукти з культивованих клітин.

Хоча технічні деталі ще належить уточнити, FDA буде контролювати збір і диференціацію клітин — коли стовбурові клітини розвиваються в спеціалізовані клітини — в той час як Міністерство сільського господарства США буде контролювати виробництво та маркування харчових продуктів.

М’ясо з пробірки — в тарілку

«Ця нормативна база буде використовувати як досвід FDA, що регулює технологію клітинних культур і живих біосистем, так і досвід Міністерства сільського господарства США в регулюванні продуктів тваринництва і птахівництва для споживання людиною», говориться в заяві. Додають також, що агентства не бачать необхідності в зміні законодавства з цих питань.

У США вже існує кілька нішових стартапів з виробництва «лабораторного м’яса», але витрати виробництва дуже високі, і ніхто не має продукту, готового до продажу.

Прихильники «м’яса з пробірки» стверджують, що порятунок тварин від страждань, пов’язаних з забоєм, зменшить в тому числі й викиди парникових газів — і забезпечить зростаюче населення білком.

Залишилося тільки домовитися з фермерськими господарствами на тему того, які продукти можна називати «м’ясом». Можна розраховувати, що разом зі схваленням FDA, технологія виробництва лабораторного м’яса отримає підтримку в подальшому поширенні (адже що не заборонено, те дозволено).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button