Технології

Новий рюкзак генерує енергію під час руху власника

Носити великий важкий рюкзак може бути досить утомливо. Ось чому вчені розробили прилад, який, як стверджується, не тільки полегшує навантаження на користувача, але також використовує рух самого вантажу для вироблення електроенергії.

Хоча цей експериментальний рюкзак був розроблений групою з китайського Університету Цінхуа, він насправді дуже схожий на модель HoverGlide, яка була результатом досліджень, проведених в Університеті Пенсільванії.

Конструкція містить основу у вигляді вантажного рюкзака, який підвішується на еластичних шнурах на шківній системі, а також закріплений на рамі, яку надягають на спину користувача. У міру того, як ця людина йде, ємність рухається вгору і вниз по рамі, але робить це зовсім не в такт рухам власника. Це означає, що людині не потрібно витрачати стільки енергії, скільки зазвичай ми витрачаємо на переміщення рюкзака вгору і вниз разом з власним тілом.

Рюкзак Tsinghua працює більш-менш за тим же принципом, коли основа ковзає вгору і вниз по «рейках», будучи підвішеною на двох еластомірних шнурах. Стверджується, що ця установка знижує вертикальні коливання вантажу на 28,75%, що призводить до зниження вертикального навантаження на користувача на 21,08%.

Крім того, в рюкзаку є трибоелектричний наногенератор, який перетворює енергію мішка, що ковзає по рейках, в електрику. Він може робити це з ефективністю 14% при нормальних умовах ходьби – на перший погляд, не дуже суттєво, проте цього достатньо для живлення електричного годинника, світлодіодів і люмінесцентної лампи.

Комерційна версія рюкзака також може заряджати вбудований акумулятор, що допоможе тим, у кого постійно розряджається смартфон. Вчені кажуть, що така установка також може бути корисна спортсменам, дослідникам і рятувальникам, які йдуть у віддалені райони, де немає доступу до електрики.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button