Технології

Лондонський дизайнер вирощує тканина з бактерій

Вирощування одягу з бактерій стало реальністю і може увірватися в сучасне життя. Цей метод придумала дизайнерка з Лондона на ім’я Сент-Мартінс Сюзанна Чи.

Лондонська дизайнерка зуміла створити унікальну “мікробну целюлозу, виготовлення якої є гранично простим і дешевим процесом”.

Для отримання нового матеріалу вона змішує у звичайній ванні цукор, зелений чай і колонії бактерій, які у виробництві застосовуються для ферментації різних напоїв. В результаті на поверхні води проступають цілі пласти тканини, яка повністю складається з бактерій. Згодом тканину обробляють натуральними барвниками, наприклад, буряковим соком.

За словами авторки цієї ідеї, шиття з такої тканини виглядає як приємний і простий процес. Втім, шити тут особливо не доводиться. Адже тканина легко скріплюється простим притисненням різних шматків один до одного. Єдиний неприємний момент в одязі з такої тканини полягає в тому, що власник буде носити на собі звичайні пласти чайного гриба.

До речі, по цей час невідомо, з якою метою можна використовувати таку тканину, а також наскільки безпечний тісний контакт з подібними матеріалами.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button