Технології

Гіперзвуковий двигун розганяється до швидкості 9 Маха на дешевому паливі

Китайські вчені заявили про створення «першого в світі» гасового двигуна, який розганяє літаки до швидкості в дев’ять разів швидше звуку. Про наземні випробування пристрою, повідомляє South China Morning Post.

Дослідники з Китаю повідомляють про створення першого в світі гіперзвукового детонаційного двигуна, що розвиває швидкість до 9 Маха з використанням дешевого реактивного палива. Пристрій пройшов випробування в гіперзвуковому ударному тунелі JF-12 в Пекіні.

Детонаційний двигун може працювати ефективніше та потужніше, ніж інші гіперзвукові двигуни. Хвиля детонації викликає серію вибухів, які відбуваються майже миттєво і виділяють значно більше енергії, ніж при звичайному згорянні з такою ж кількістю палива, особливо на швидкості більше 8 Маха, відзначають вчені.

Традиційно в таких двигунах в якості палива використовується водневе паливо. Дослідники продемонстрували, що їх пристрій може досягати високих швидкостей при роботі від звичайного авіаційного гасу.

Випробувальна труба JF-12. Зображення: Institute of Mechanics, Chinese Academy of Sciences

Вчені давно працюють над створенням подібних технологій. Проблема полягає в тому, що гас горить повільніше, ніж водень, тому двигунам, що працюють на цьому виді палива, потрібна довша детонаційна камера, щоб довше утримувати паливно-повітряну суміш. За оцінкою, довжина камери для гасу перевищує водневу в 10 разів.

Китайські вчені виявили, що проста модифікація — додавання виступу розміром з ніготь великого пальця на поверхню повітрозабірника двигуна — може полегшити займання гасу, зберігаючи при цьому невеликий розмір камери.

Коли свіже повітря надходить у вузьку горловину клиноподібного повітрозабірника двигуна, молекули повітря, які швидко рухаються стискаються і нагріваються, пояснюють вчені. Потім гаряче повітря змішується з крихітними краплями гасу, які розпадаються на ще менші молекули. Коли суміш повітря і палива потрапляє на виступ на гладкій поверхні впускного отвору, виникають ударні хвилі.

Створення гіперзвукових двигунів, що працюють на гасі, значно знизить вартість і безпеку польотів, укладають автори розробки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button