Наука

Новий вид паразитичних грибів знайдений в Twitter

Біологи відкрили новий вид грибів-паразитів членистоногих по знімку, випадково
поміченого в соціальній мережі.

Як не дивно, деякі люди викладають в інтернет не тільки селфі і домашніх вихованців. Так, кілька місяців тому професор з Музею природної історії при Копенгагенському університеті Ана Реболейра (Ana Reboleira) гортала стрічку своїх підписок в Twitter і задивилася на макрофотографію багатоніжки, яку зняв і виклав її колега з США Дерек Хеннен (Derek Hennen). Досвідчене око вченого привернули характерні дрібні точки, помічені на хітиновому панцирі тварини.

Один із напрямків її роботи пов’язане з дослідженням лабульбеніоміцетів — класу грибів, що включає понад 2000 відомих видів, переважна більшість яких є зовнішніми паразитами членистоногих. «Дотепер ці гриби не виявлялися на багатоніжках, що живуть в Америці, — каже Реболейра. — Так що я показала знімок колегам, а потім ми разом вирушили в музейні колекції та почали шукати».

Ентомологічна колекція національного Музею природної історії — одна з найбільших у світі і включає кілька мільйонів представників близько 100 тисяч видів. Не дивно, що серед них знайшлося безліч американських багатоніжок, а на деяких — гриби, досі не помічені біологами. Новий вид паразитичних лабульбеніоміцетів описаний у статті, опублікованій в журналі MycoKeys.

Автори віднесли гриби до роду Troglomyces. На відміну від звичайних прагнень закріпити в назві ім’я першовідкривача або його кумира або видатну особливість самого виду, назва цих грибів відображає історію їх відкриття — Troglomyces twitteri. За даними вчених, ці паразити вражають репродуктивні органи багатоніжок, закріплюючись на хітиновому покриві і проростаючи всередину спеціалізованими клітинами.

Лабульбеніоміцети відомі давно, проте види, що паразитують на багатоніжках, стали досліджувати лише з 2010-х. За словами професора Реболейри, сьогодні відомо близько 30 таких грибів. Очевидно, що це лише крапля в морі ще не відкритих видів, знайти які допоможуть не тільки польові експедиції і музейні колекції, але тепер і соціальні мережі.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button