Наука

У ведмедів, які впадають в сплячку, в крові з’являється незвичайна речовина

У крові чорних ведмедів є незвичайна речовина, яка дозволяє їм впадати в сплячку на сім місяців.

Image by Evelyn Villing from Pixabay

Дослідники з Японії взяли сироватку крові семи ведмедів, що впали в сплячку. Вони додали її в культури тканин, зроблені з клітин людини. В результаті вони побачили, що через добу в клітинах збільшилася вмісту білка.

Водночас спостерігалося зниження вироблення регуляторного білка, який активується під час зникнення невикористовуваних м’язів.

Ці клітинні зміни відбувалися, тільки якщо використовувалася кров ведмедів в сплячці. Коли влітку у активних чорних ведмедів брали кров, сироватка не зупиняла природний процес деградації білка в клітинах скелетних м’язів людини.

Якби люди лежали на одному місці так само довго, як чорний ведмідь, то м’язи почали б виснажуватися через нестачу фізичної активності. Але ведмеді залишаються такими ж сильними. Вже багато років вчені намагаються з’ясувати, як працює ця над здібність. Дослідники заявили, що справа в речовинах, які розчинені в крові.

Тепер команда хоче виявити фактор, який міститься в сироватці сплячого ведмедя. Це допоможе зрозуміти недосліджений механізм, що лежить в основі м’язів, який продовжують залишатися сильними, навіть якщо їх не використовувати. За допомогою таких досліджень хочуть розробити ефективні стратегії реабілітації.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button