Наука

Стічні води допоможуть зрозуміти справжні масштаби епідемії коронавіруса

Більше десятка дослідницьких груп по всьому світу приступили до вивчення стічних вод на предмет присутності в них слідів нового коронавіруса. На їхню думку, це може стати одним зі способів оцінити загальне число заражених в тому або іншому співтоваристві, оскільки обстежити всіх людей на коронавірусну інфекцію просто неможливо. За словами вчених, цей метод також можна використовувати, щоб, якщо коронавірус повернеться, виявити ще до появи симптомів у людей. До цього моменту вчені вже виявили сліди цього вірусу в стічних водах в Нідерландах, Сполучених Штатах та Швеції.

Аналіз стічних вод — використаної води, яка проходить через каналізаційну мережу і надходить на очисні підприємства, — один із способів, що дозволяє дослідникам відстежити інфекції, які виділяються з сечею та фекаліями, такі як SARS-CoV-2.

На одну водоочисну станцію надходять стічні води приблизно від мільйона людей, як сказав Гертьян Медема (Gertjan Medema), мікробіолог з Інституту досліджень води KWR (KWR Water Research Institute) в Ньювегейні, Нідерланди. Аналіз стічних вод в таких обсягах дозволяє точніше оцінити масштаби поширення коронавірусної інфекції, ніж тестування людей, тому що моніторинг стічних вод дає можливість врахувати ті випадки, коли людей не тестували на коронавірусну інфекцію, і коли у людей були лише легкі симптоми захворювання. Медема виявив генетичний матеріал SARS-CoV-2 — РНК вірусу — у пробах, взятих на декількох водоочисних станціях в Нідерландах.

«Органи охорони здоров’я бачать тільки вершину айсберга».

За словами вчених, щоб точно оцінити масштаби поширення інфекції в тому або іншому співтоваристві, спираючись на зразки стічних вод, необхідно з’ясувати, скільки саме РНК вірусу виділяється з калом і розрахувати кількість заражених людей у цьому співтоваристві на основі даних про концентрації РНК вірусу в зразках стічних вод.

Крім того, вченим потрібно буде переконатися, що вони аналізують репрезентативні проби вод з  екскрементами людей, а не вибіркові зразки, і що їх тести дозволяють виявляти низькі концентрації РНК вірусу, як сказали вчені, які представляють Квінслендський альянс експертів з гігієни довкілля (Queensland Alliance for Environmental Health Sciences) в Австралії — дослідний центр, який консультує уряд країни з питань екологічної санітарії. За їх словами, дуже важливо, щоб моніторинг стічних вод, — якщо його почнуть проводити в значних масштабах, — не перетягував на себе ресурси, необхідні для проведення тестів у людей.

Частина зусиль по відстеженню поширення вірусу гальмується через закриття університетів і лабораторій, а також через обмеженість запасів реагентів, необхідних для проведення досліджень, — тих же реагентів, які використовуються в клініках і яких вже не вистачає, як сказав Кайл Біббі, фахівець з охорони навколишнього середовища в університеті Нотр-Дам в штаті Індіана.

«Ми не хочемо ускладнювати глобальний брак ресурсів», — сказав він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments