Технології

Графен може стати надпровідником

Що ще можна зробити з графену — нове відкриття

Коли два листи графену з’єднані під певним кутом, отриманий матеріал стає або дуже ефективним провідником, або прекрасним ізолятором.

Графен вже зарекомендував себе як дивовижний і універсальний матеріал. У ході нового дослідження вчені виявили у нього нові властивості, які можуть привести до прориву в області високотемпературних надпровідників і квантових обчислень.

Закручений з так званим «магічним кутом» графен здобуває нові властивості. З’єднавши два листи графену товщиною в один атом під різними кутами, дослідники отримали матеріал з ділянками надпровідності.

«Ці пристрої допоможуть розробити високотемпературні надпровідники нового покоління, топологічні пристрої для квантової обробки інформації та низькоенергетичні технології», — говорить фізик Цао Юань з MIT.

Вчені провели ряд експериментів з кутом накладення графенових листів. В результаті вони виявили, що «магічний кут» 1,1 градуса наділяє графен новими властивостями ізоляції або надпровідності.

Josе-Luis Olivares / MIT

Кут створює градієнт, який індукує струм, і чим він ширший, тим скромніші фізичні перетворення. Дослідники визначили характеристики, які спостерігаються при зміні кута, описавши зміни у своїй роботі. В майбутньому результати експерименту дозволять створювати поліпшені структури з крученого графену.

Дослідження в цій області тільки починаються, а лист з декількох шарів графену, накладених під певним кутом, може знайти застосування у фізиці та матеріалознавстві.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть