Всесвіт

Новий знімок «Вебба» показує всю потужність цього телескопа

На новому зображенні «Вебба» видно нерегулярну галактику NGC 6822. Фотографія зроблена ближньою інфрачервоною камерою (NIRCam), встановленої на космічному телескопі. NIRCam досліджує простір в ближньому інфрачервоному світлі, тому бачить зірки крізь газ і пил. Фото наочно демонструє міць інструментів «Вебба». На зображенні видно величезне, щільне поле, повністю заповнене зірками NGC 6822. Інший телескоп не побачив би їх крізь пил і газ. На фотографії вони видно лише як напівпрозорі червоні нитки.

NGC 6822. Фото: ESA / Webb, NASA & CSA, M. Мейкснер

Найяскравіші зірки на зображенні в блідо-блакитному і блакитному кольорі. Особливо помітна яскраво-блакитна куля в лівому нижньому кутку: це кулясте зоряне скупчення. За зірками видно численні фонові галактики різних форм і розмірів.

Галактика NGC 6822 розташована на відстані 1,6 млн світлових років від Землі у напрямку до сузір’я Стрільця. Свого часу, NGC 6822 зіграла важливу роль в історії астрономії. У 1925 році Едвін Хаббл на підставі спостережень цефеїд і яскравих дифузних туманностей визначив, що вона знаходиться на відстані більше 700 000 світлових років від Чумацького Шляху.

Так NGC 6822 виявилася першим об’єктом, крім Магелланових Хмар, чию природу визначили як позагалактичну. Це сталося в епоху, коли ще не було відомо, що інші галактики знаходяться поза межами Чумацького Шляху, а розмір всього Всесвіту деякими астрономами визначався всього в 300 тисяч світлових років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button