Всесвіт

Чорні діри ведуть себе як паразити

Вчені з Центру астрофізики і космічних наук в Сан-Дієго прийшли до висновку, що крихітні чорні діри можуть потрапляти всередину нейтронних зірок і поглинати їх речовину подібно паразитам.


Цей процес призводить до появи важких хімічних елементів, наприклад, золота, платини та урану.

На ранніх етапах еволюції Всесвіту простір був заповнений воднем і гелієм. З них почали утворюватися перші зірки, в надрах яких синтезувалися більш важкі хімічні елементи, аж до заліза. Атоми з більшим порядковим номером можуть утворюватися лише при катастрофічних подіях, наприклад, наднових або злиття двох нейтронних зірок.

Дослідники запропонували новий механізм формування важких елементів за участю маленьких чорних дір. Останні є гіпотетичними об’єктами, які могли виникнути як побічний продукт Великого вибуху. Вони ж, на думку вчених, можуть становити деяку частку темної матерії. Якщо така чорна діра потрапить всередину нейтронної зірки, то це призведе до викиду матеріалу, багатого нейтронами. Це може пояснити спостережуване велика кількість важких елементів у Всесвіті.

Астрофізики вважають, що їх точку зору підтверджує той факт, що в центрах галактик, де повинно бути багато чорних дір, нейтронних зірок мало. Крім того, процес пожирання повинен супроводжуватися викидами випромінювання, які можуть бути причиною швидких радіоспалахів.

Кнопка «Наверх»
Закрыть