Технології

Новий матеріал може генерувати енергію від сонячного тепла 24 години на добу

Для виробництва електроенергії термофотоелектричні елементи використовують тепло від інфрачервоного випромінювання, і вони могли б забезпечувати нас енергією більш ефективно, ніж традиційні сонячні панелі, які ми використовуємо.

Дослідники з Австралійського національного університету і Університету Берклі в Каліфорнії, нещодавно розробили новий метаматеріал.

Провідний дослідник Сергій Крук перший припустив, що цей конкретний метаматеріал зможе запропонувати великі переваги для термофотоелектричних елементів. Для подальшого вивчення теорії він об’єднався з вченими з Берклі. В результаті вийшов метаматеріал, який може бути використаний в якості емітера, щоб значно підвищити ефективність роботи термофотоелектричних елементів.

Метаматеріал спеціально створений з такими властивостями, яких немає в природі. Дослідники використовували золото, фторид магнію та нітрид кремнію для створення матеріалу, який «світиться незвичайним способом» при дії інфрачервоного випромінювання.

Додатковою перевагою термофотоелектричних елементів є те, що вони не вимагають прямого сонячного світла, тому вони можуть виробляти енергію, незалежно від часу доби. Плюс до всього, метаматеріал, що використовується в цих елементах, дуже малий, за словами Крука, більше 12 тисяч «будівельних блоків» речовини може поміститися на поперечному перерізі людського волоса.

Ці термофотоелектричні елементи можуть застосовуватися незвичайним чином і для електричних транспортних засобів. При інтеграції в двигун, вони можуть перетворювати тепло в енергію. Вчені припускають, що ця нова технологія може стимулювати розвиток супер ефективних сонячних батарей, назавжди змінюючи спосіб отримання енергії.

Натхнення: greenevolution.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button