Головна / Технології / Люди частіше брешуть в країнах з високим рівнем корупції

Люди частіше брешуть в країнах з високим рівнем корупції

Двоє науковців із США і Великобританії провели дослідження на студентах і зіставили з рівнем корупції в державі, в якій вони проживають. Молоді люди, які живуть в корумпованій країні, брешуть набагато частіше.

Двоє колег-науковців Джонатан Шультц з Єльського університету (США) і Саймон Гечтер з Ноттінгемського університету (Великобританія) провели ряд досліджень і опублікували статтю в журналі Nature. Вони почали цікавий експеримент з 2 568 молодими студентами з 23 країн світу на предмет брехні. Під час експерименту студенти використовували кубики з цифрами і від випадання певного числа могли отримати деяку суму грошей, ніхто їх не перевіряв, тому була реальна перевірка на здатність до брехні. Після цього вони порівняли результат експерименту з даними про корупцію в країнах і податковими махінаціями за 2003 рік.

Порівнявши результати, вчені діячі зробили висновок, що в державах з високим рівнем корупції люди брешуть набагато частіше і звичніше, ніж у тих, в яких корупція і махінації з податками низькі.

Найбільшими брехунами є жителі Англії, Нідерландів та Австрії. За ними йдуть Китай, Марокко та Кенія.