Відео

Новонароджений кит потрапив на відео

Дитинча горбатого кита плаває по водах Тихого океану через кілька хвилин після народження. Унікальне відео було зроблено на Гаваях.

Минулого місяця біолог Ларс Бейдер, директор Програми по дослідженню морських ссавців в Гавайському університеті в Маноа, зняв на відео горбатих китів біля узбережжя Мауї. Вченому зателефонував місцевий гід і повідомив про несамовиті сплески, слідом за якими з’явилася кров. Бейдер поквапився і побачив тільки що народжене дитинча горбатого кита.

«Ми негайно запустили дрона, — каже Бейдер. — Це чудово побачити китеня, ще такого незграбного, так швидко після його народження».

Всі ознаки, які вказували на народження китеня, відбувалися протягом 20 хвилин. Спинний і хвостовий плавці малюка були м’якими і тонкими, а його мати все ще вивергала кров.

Періодично мати підтримувала малюка спиною. Стать новонародженого не можна визначити, оскільки він ще не перевертався.

«Ми, звичайно, бачили дитинчат горбачів, яким було кілька днів або тижнів, і це дитинча виглядало як їх мініатюрна версія», — говорить Бейдер. Морський біолог вивчав китів 25 років, але вперше побачив народження китеня так близько.

Бейдер і його колеги вимірюють масу і розмір тіла горбатих китів в цьому ареалі розмноження. Команда використовує безпілотники, щоб дізнатися довжину і ширину китів з точністю до міліметра. Учений сподівається, що в майбутньому він знову зустріне ту ж матір та дитинча.

Три роки тому горбаті кити в регіоні були виключені зі списку видів, що знаходяться під загрозою зникнення. Але з незрозумілої причини їх кількість знизилася за останні три роки.

Кнопка «Наверх»
Закрыть