Технології

Новий дешевий метод очищення води допоможе мільйонам людей

Дослідники з США представили новий метод фільтрації води. Він дозволить уникнути захворювання, пов’язані з надмірним споживанням фтору.

Вчені: вода дійсно допомагає схуднути

Група вчених з інженерної школи Університету Тафтса (США) розробила нову технологію фільтрації води. Вона може допомогти в боротьбі з хворобою, пов’язаною з питною водою, від якої страждають десятки мільйонів людей у всьому світі. Ще одне корисне застосування технології-відновлення навколишнього середовища, розробка безпечного видобутку корисних копалин та інших процесів.

Як повідомляється в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, дослідники показали, що нові полімерні мембрани можуть відокремлювати фторид від хлориду та інших іонів вдвічі ефективніше, ніж попередні методи. За їх словами, застосування цієї технології може видалити токсичний фтор з води, де цей елемент зустрічається в концентраціях, занадто високих для споживання людиною.

Вчені відзначили, що в деяких джерелах підземних вод природні рівні фтору настільки високі, що можуть привести до серйозних проблем зі здоров’ям. Тривала дія надлишку фтору може викликати флюороз-стан, при якому слабшають зуби, уражаються сухожилля, зв’язки і кістки. За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), надмірна концентрація фтору в питній воді стала причиною десятків мільйонів випадків флюорозу зубів і кісток у всьому світі.

Можливість видалення фтору за допомогою відносно недорогої фільтруючої мембрани може захистити мільйони людей від флюорозу. Для технології не потрібні дорогі установки: вчені не фільтрують воду під високим тиском і не видаляють всі компоненти з подальшою ремінералізацією питної води.

“Потенціал іоноселективних мембран для зниження надлишку фтору в питній воді дуже високий — – зазначає Айсе Асатекін, доцент кафедри хімічної та біологічної інженерії та співавтор дослідження. – Але потенційна корисність технології виходить за межі питної води і дозволяє вирішувати інші завдання. Метод, який ми використовували для виробництва мембран, легко масштабувати для промислового застосування”.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button