Технології

Унікальна плівка на основі желатину захистить електронні пристрої від поломки

Вчені створили екологічно чисту плівку на основі желатину. Вона може відновлюватися кілька разів і як і раніше підтримувати електронні сигнали, необхідні для доступу до даних пристрою. Про розробку повідомляє журнал ACS Applied Polymer Materials.

Світовий споживчий попит на портативні інтелектуальні пристрої швидко зростає, але через їх крихкість зростає і кількість електронних відходів. Захисні плівки працюють тільки один раз, а деякі зроблені з використанням потенційно шкідливих речовин. Це обмежує їх використання в біомедичних цілях. Дослідники вже намагалися включити желатин в електронні пристрої, тому що він прозорий, легкодоступний і безпечний. Однак при випробуваннях пошкоджена желатинова плівка не могла швидко відновлюватися. Тоді вчені вирішили створити багаторазово самовідновлюючу плівку на основі желатину, яка за кілька хвилин заробить тріщини ій збереже пристрій в робочому стані.

Дослідники змішали желатин і глюкозу, щоб створити гнучку плівку. Експеримент показав, що розриви в желатин-глюкозній плівці зникають протягом трьох годин при кімнатній температурі і за 10 хвилин при нагріванні до 60 ° C. Варто зазначити, що без глюкози желатин не самовідновлюється в тих же умовах.

Така плівка передає електричний сигнал після декількох циклів ушкодження і ремонту. Експерименти показують, що глюкоза і желатин, ймовірно, утворюють імідний зв’язок в процесі відновлення. За словами дослідників, нова плівка збереже довговічність сенсорних екранів і гнучких пристроїв, передової робототехніки та допоміжних медичних технологій.

Надано: Американське хімічне товариство.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button