Технології

Новий електронний папір відображає насичені кольори і він економніший від аналогів

Вчені створили електронний папір нового типу. Він відображає різні кольори, витрачаючи при цьому мінімальну кількість енергії.

Чорнило, на яких засновані електронні екрани, показують тільки чорний і білий кольори. Однак нова технологія здатна розширити сферу застосування E-Ink шляхом зображення різних кольорів. Важлива особливість вдосконаленій технології — знижене енергоспоживання.

Як повідомляють автори дослідження в журналі Nano Letters, створити новий електронний папір їм допомогла зміна порядку шарів в дисплеї.

Традиційні цифрові екрани використовують підсвічування для освітлення тексту або зображень. У такій технології є свої плюси, проте дивитися на екран при сонячному світлі незручно. Є й інший тип екранів, які засновано на відбитті світла. Така технологія використовує природні механізми обробки зображення людським оком. Читання тексту з таких екранів схоже на читання звичайної паперової книги на сонячному світлі. Однак до сьогоднішнього моменту такі «читалки» були тільки чорно-білі.

Автори технології, крім того, інвертовані шари дисплею. Тобто, провідний шар виявився нижче пікселізовану наноструктури, що відповідає за відображення квітів, а не вище, як раніше. Новий порядок шарів дозволяє відображати кольору набагато чіткіше. Екрани такого типу, як упевнені їх творці, знайдуть широке комерційне застосування вже в доступному для огляду майбутньому.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button