Наука

Вчені виявили, що собаки не здатні виявляти альтруїзм по відношенню до людини

Згідно з вченими з Університету ветеринарної медицини у Відні, Австрія, собаки неймовірно пристосовані до життя з людьми й часто копіюють їх поведінку. Однак, як виявилося, пси ніколи не поділяться їжею зі своїм власником!

В рамках роботи вчені набрали 37 домашніх собак, які були навчені користуватися дозатором їжі за допомогою спеціальної кнопки. На першому етапі дослідження всі собаки були визначені в групи до двох незнайомців. Собак помістили у вольєр, з якого вони не могли самостійно натискати кнопку помпи, проте це міг робити один з людей (другій людині кнопка теж була недоступна). У певний момент експерименту, вчені поставили в вольєр псів кнопку помпи, який міг видавати їжу людині, але не самому псу. Вчені помітили, що собаки не проявляли лояльності до людей, які натискали кнопку для частування тварини, але їм було все одно і на людину, яка не могла почастувати їх.

Попередні дослідження показали, що собаки можуть виявляти альтруїзм до своїх родичів, які раніше допомагали їм. Наукові дані також свідчать про те, що собаки здатні розрізняти корисних і «непотрібних» людей. Однак в цьому дослідженні не вдалося знайти доказів того, що собаки можуть поєднувати ці здібності, щоб відповідати взаємністю людям.

Вчені вважають, що їх результати вказують на те, що у собак або немає можливості відповідати взаємністю людині, або вони просто не схильні до такої поведінки. Автори не виключають того факту, що собаки просто не зрозуміли експеримент, тому що люди, як правило, дають поживу псам безоплатно, тому тварини не могли зрозуміти, що людина також потребує ласощах.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button