Наука

Вчені створили мікророботів, що плавають та перезаряджаються, працюючи на маслі і воді

Дослідники з Великобританії представили нового мікроробота, що плаває, який працює за допомогою води й масла. Для його руху не потрібні зовнішні впливи.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Physics, показало, що з трьох простих інгредієнтів можна створити крихітних плаваючих роботів з автономним живленням. Дослідники з’єднали краплі олії з водою, що містить речовину, схожу на детергент і виявили, що можуть створити штучні пристрої, які можуть плавати самостійно і навіть збирати енергію для підзарядки.

Масляні каплі використовують коливання температури навколишнього середовища для накопичення енергії та плавання. При охолодженні краплі випускають в навколишнє середовище тонкі «хвостові» нитки. Тертя, що виникає між хвостами й навколишньою рідиною, штовхає краплі, змушуючи їх рухатися. При нагріванні краплі втягують свої хвости, повертаючись в початковий стан, і використовують тепло навколишнього середовища для підзарядки.

Дослідники показали, що краплі багаторазово перезаряджаються і здатні плавати до 12 хвилин за один раз.

Підводний робот зняв прозорого восьминога в водах Тихого океану

Вчені відзначили, що є й інші типи штучних плавців, однак їх рухи обумовлені або хімічними реакціями, в результаті яких утворюються бульбашки, які проштовхують пристрою через рідини, або фізичними силами, такими як магнітні або електричні поля. Замість цього новий клас мікроскопічних роботів, розміром приблизно з еритроцит, здатний спонтанно збиратися і рухатись без використання зовнішніх сил.

Оскільки вони не завдають шкоди іншим живим істотам, вчені сподіваються, що їх можна буде використовувати для вивчення основних взаємодій між живими організмами, такими як бактерії й водорості.

«У природі ми часто бачимо велику кількість організмів, таких як бактерії, що групуються разом, але наше розуміння того, як ці організми взаємодіють один з одним, неповне. Змішуючи простих штучних плавців з групами живих організмів, ми зможемо отримати чіткіше уявлення про те, як біологічні мікроплавці спілкуються один з одним », – зазначили вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments