Технології

Новий нанолазер буквально “захоплює” енергію

Фізики з Австралійського національного університету розробили надзвичайно потужні мікроскопічні лазери, розмір яких навіть менше довжини хвилі світла, який вони генерують.

Так звані “нанолазери” мають величезну кількість медичних, хірургічних, промислових і військових застосувань, що охоплюють все — від видалення волосся до лазерних принтерів і приладів нічного бачення. Пристрої, представлені авторами нової статті, обіцяють бути ще більш потужними, ніж існуючі лазери, що відкриє їм ще ширше коло застосувань — багато в чому завдяки їхньому неймовірно маленькому розміру.

У своїй розробці вчені використовували хитрий трюк для модифікації звичайних лазерів, які традиційно складаються з пристрою для посилення світла, розміщеного між двома дзеркалами. У міру того як світло відбивається від двох дзеркал і переміщається між ними, він стає все яскравіше і яскравіше.

Замість дзеркал дослідницька група створила пристрій, який працює як навушники з шумозаглушенням – він вловлює енергію і запобігає її витоку. Захоплена світлова енергія накопичується в лазері, що дозволяє йому генерувати неймовірно потужні імпульси.

Цей трюк долає добре відому проблему нанолазерів – високий витік енергії. Згідно з фізиками, ефективність пристрою дуже висока — для запуску лазерного випромінювання потрібна лише невелика кількість енергії, що приблизно в 50 разів нижче, ніж у будь-якого раніше зареєстрованого нанолазера. Примітно, що принцип роботи нової наноустановки будується на відкритті у сфері квантової механіки, зробленому більше століття тому.

Стаття про відкриття опублікована в журналі Nature Communications.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button