Технології

Водневим двигуном внутрішнього згоряння обладнали спорткар Toyota (фото+відео)

В рамках реалізації своїх прагнень зі створення «вуглецево-нейтральної спільноти» Toyota представила ДВЗ, що працює на водні. Такий силовий агрегат вже встановлений на гоночному автомобілі, який з цього місяця випробовується на треках. Японський автовиробник уточнив, що поки технологія не готова до впровадження в серійні моделі, проте тести в умовах перегонів допоможуть її вдосконалити.

Новий мотор Toyota працює як звичайний прямовприсковий бензиновий ДВЗ, але в якості палива використовує зріджений водень. Експериментальний агрегат являє собою рядний трициліндровий турбований двигун з робочим об’ємом 1,6 літра.

Автогонщик Хіроакі Ісіура, який виступає за команду Toyota Gazoo Racing в японській серії Super GT, так прокоментував свої враження від заїздів на прототипі з водневим ДВЗ:

Toyota приділяє багато уваги застосуванню водневого палива і прагне розвивати одночасно кілька технологій, що роблять автотранспорт екологічнішим. Поки найбільшого результату у сфері популяризації водневих авто компанія домоглася в Японії, оскільки уряд країни стимулює використання водню. Певні успіхи в цьому напрямку досягнуто і в Європі.

Головна перевага водневих ДВЗ перед бензиновими і дизельними полягає в більшій чистоті викидів, які складаються в основному з води, одержуваної при з’єднанні водню з киснем в камері згоряння. Правда, при цьому окислюється і міститься в повітрі азот, що призводить до утворення шкідливих оксидів, хоча і в значно меншій кількості, ніж при спалюванні бензину або дизеля.

Оскільки ДВЗ, який споживає водень мінімально відрізняється по конструкції від бензинового, відносно нескладно створити мотор, здатний використовувати поперемінно обидва палива або навіть їх суміш. Застосування такого рішення дозволяє підвищити привабливість водневих авто в умовах слабо розвиненої заправної інфраструктури.

Можна очікувати, що двигуни внутрішнього згоряння, які здатні споживати водневе паливо, стануть альтернативою електроприводу не тільки у сфері автотранспорту, а й в авіації, електрифікація якої сильно обмежена невисокою щільністю енергії, характерної для сучасних акумуляторних батарей.

Натхнення: ecotechnica.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button