Технології

Вчені створили енергоефективну калієво-металеву батарею

Вчені створили енергоефективну калієво-металеву батарею, яка витримує безліч циклів зарядки і розрядки і може стати альтернативою літій-іонним батареям. Про це йдеться в дослідженні вчених з політехнічного інституту Ренсселера, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

В літій-іонних батареях, встановлених в більшості електронних пристроїв і в деяких видах транспорту, позитивно заряджені катіони літію Li+ використовуються в якості хімічного «поршня» для проведення електричного заряду через контур. При повній зарядці катіони знаходяться в аноді батареї, а як тільки ланцюг відкривається, перетікають в катод. При цьому виникає електричний струм, який дозволяє пристрою працювати.

В якості катода виробники використовують оксид літію-кобальту, а анод виготовляють з графіту. Якби дослідники просто замінили оксид літію-кобальту на оксид калію-кобальту, продуктивність знизилася б.

Калій є більш великим і важким елементом і, отже, менш енергоємним. Замість цього вчені прагнули підвищити продуктивність калію, замінивши графітовий анод на металевий калій.

«З точки зору продуктивності наша розробка може змагатися з традиційною літій-іонною батареєю», – стверджує Ніхіл Кораткар, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button