Поради

Обробка ванної кімнати плиткою. Тонкощі вибору кахлю

Оздоблення ванни – це один з найважливіших етапів під час ремонту. Від вибору правильного матеріалу залежить через скільки років вам доведеться робити новий ремонт. Особливу актуальність має питання прибирання. Обране покриття повинно легко митися. Окрім того, потрібен такий матеріал, який буде з легкістю витримувати підвищену вологість.

29-02-16-foto-600x372-1

Одним з кращих матеріалів для ванни протягом багатьох років вважається керамічна плитка. Для її миття можна використовувати практично будь-які миючі засоби. Вона стійка до підвищеної вологості. До того на відміну від всіх інших покриттів на ній не буває цвілі. Нарешті, термін експлуатації якісно покладеної плитки може досягати 10-15 років, і це далеко не межа.

Як вибрати плитку в ванну кімнату?

Одним з найважливіших параметрів, яким ви будете керуватися при виборі плитки, буде її формат. Залежність тут досить проста. Чим більша плитка, тим швидше її можна покласти, а значить, ціна будівельних робіт буде нижчою. Про заощаджений час можна навіть не згадувати.

Будівництво – це теж наука. Тому з роками практики до плитки для ванни був вироблений цілий список вимог, який допоможе підібрати вам відповідний варіант. Хороша плитка для ванної кімнати повинна володіти такими якостями, як:

  • шорстка поверхня,
  • стійкість до стирання,
  • вологостійкість.

Шорстка поверхня не дасть вам посковзнутися на воді, а стійкість до стирання дозволить використовувати ванну протягом багатьох років без будь-яких ремонтних робіт.

По маркуванню на упаковці ви з легкістю зможете дізнатися властивості тієї чи іншої плитки. Наприклад, якщо ви бачите відбиток ноги в чорному квадраті, значить, кахель потрібно класти на підлогу. По ній ви зможете без намаги ходити, навіть якщо проллєте воду. Посковзнутися ви не зможете.

Є цілий ряд символів, які допоможуть зрозуміти, що саме ця плитка вам потрібна в ванну, до таких відносять:

  • Білий диск з ріжучими пластинами – висока зносостійкість.
  • Білий відбиток руки на чорній стіні – плитка призначається для укладання на стіни.
  • Хімічна колба – опір хімічним речовинам.
  • Алмаз – висока твердість.

Якщо один із значків повторюється на упаковці, то це говорить про підвищенні характеристики. На можливість виробу протистояти волозі вказує буква «А». Дві таких букви говорять про дуже високий рівень опору.

Не вся плитка для ванни може похвалитися буквою «А» у маркуванні. Ви легко можете побачити B або D. Залежність досить проста. Чим далі від першої літери алфавіту, тим гірше плитка протистоїть волозі.
Зрозуміло, зносостійкість вимірюється не тільки значком. Існує п’ять класів плитки. Позначення здійснюється завдяки римським цифрам. Для ванної кімнати цілком достатньо першого класу.

Візуальні якості плитки

Крім наявності технічних параметрів, що відповідають умовам ванної кімнати, плитка повинна красиво виглядати. Є безліч дизайнерських прийомів, які дозволяють придумати по-справжньому унікальне оформлення та при цьому зробити ванну затишною і просторою.

Глянцева плитка світлих тонів дозволяє значною мірою збільшити візуальний простір. Але доглядати за такою плиткою досить складно. Зараз в тренді дзеркальний кахель. Також великою популярністю користуються різноманітні декоративні елементи на зразок бордюрів або панно. Особливу увагу при створенні дизайну потрібно приділити способу укладання. Зараз в тренді прямий і в розбіг. Перший варіант найчастіше використовують для стін, другий для підлоги. Але можливі й інші комбінації. Все залежить від ваших індивідуальних переваг.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button