Наука

Одинадцяти хвилин швидкої ходьби в день виявилося достатньо для зниження ризику ранньої смерті

За словами дослідників з Кембриджського університету, кожну десяту ранню смерть можна було запобігти, якби люди дотримувалися хоч половину рекомендованої добової активності. Дослідження опубліковано в журналі British Journal of Sports Medicine.

Серцево-судинні захворювання, такі як хвороби серця та інсульт, забирають найбільше життів: тільки в 2016 році через них померли 17,9 мільйона осіб. Відомо, що помірна фізична активність знижує ризик серцево-судинних захворювань. Для підтримки здоров’я медики рекомендують дорослим присвячувати хоча б 150 хвилин на тиждень помірним фізичним тренуванням, при яких підвищується швидкість серцебиття і дихання, але людина все ще в змозі вільно розмовляти.

Щоб визначити рівень фізичної активності, необхідної для зниження ризику розвитку серцево-судинних хвороб і передчасної смерті, дослідники з Кембриджського університету (Великобританія) провели систематичний огляд і метааналіз опублікованих даних. Це дозволило їм зробити більш надійні висновки, об’єднавши дослідження, які самі по собі не давали достатніх доказів і іноді суперечили один одному.

Загалом вчені розглянули результати, опубліковані в 196 статтях, що охоплюють дані понад 30 мільйонів учасників. З’ясувалося, що дві третини досліджених людей присвячували помірній фізичній активності менше 150 хвилин на тиждень і тільки один з десяти займався більше п’яти годин на тиждень.

Однак, навіть якщо люди приділяли фізичним вправам лише 75 хвилин на тиждень, тобто вдвічі менше рекомендованої норми, ризик ранньої смерті через проблеми з серцем знижувався майже на 23 відсотки. Крім того, це знизило ймовірність розвитку деяких видів раку на 3-26 відсотків. Так що всього 10-11 хвилин помірної фізичної активності в день можуть істотно поліпшити стан здоров’я.

За підрахунками вчених, якби всі учасники досліджень займалися помірною фізичною активністю не менше 75 хвилин в тиждень, можна було б запобігти приблизно одну з десяти ранніх смертей. Якщо ж збільшити тривалість тренувань до 150 хвилин, вдалося б запобігти вже одну з шести ранніх смертей, або близько 16 відсотків.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button