Технології

Гіперзвуковий двигун надрукували на 3D-принтері: з ним можна перелетіти Тихий океан за 2 години (фото+відео)

Міністерство оборони США на цьому тижні виділило $ 1,5 млн (на додаток до початкового фінансування в розмірі $750 000 в 2021 році) проекту гіперзвукового двигуна Mjоlnir, надрукованого на 3D-принтері.

gt4

Mjоlnir – це повнопотоковий двигун, надрукований на 3D-принтері, з таким співвідношенням ваги до тяги, що він ідеально підходить для всього, від гіперзвукових літаків до планетарних посадкових модулів.

“Виходячи з результатів NFA, отриманих при проектуванні, 3D-друку і тестуванні першого, ключового компонента повнопотокового двигуна внутрішнього згоряння Mjоlnir менш ніж за рік, ми раді, що National Security Innovation Capital бачить величезний потенціал в триваючій розробці і завершення Mjоlnir”, – заявив генеральний директор Nfa Білл Брунер у прес-релізі.

Початкова місія NFA, заснована в 2020 році, полягала в тому, щоб «перепроектувати» політ людини, запускаючи літаки з гіперзвуковим двигуном з «вертопортів», що мало чим відрізняється від початкового кроку Ілона Маска по ракетній подорожі ще в 2017 році.

“На борту гіперзвукового літака NFA пасажири можуть вилетіти з Нью-Йорка вранці, здійснити комфортний двогодинний переліт з мальовничим видом на планету внизу, приземлитися в Токійському вертопорті, зайнятися справами, зробити покупки і повернутися додому до вечері», — йдеться на сайті компанії.

Двигун Mjоlnir

Першим кроком у досягненні цієї амбітної мети є створення двигуна Mjоlnir, названого на честь чарівного молота Тора в скандинавській міфології. Компанія сподівається розробити двигун “з характеристиками надійності і безпеки краще, ніж у сучасних реактивних двигунів”, який виділяє на 60% менше вуглецю і на 90% менше забруднюючих речовин, працюючи при цьому на зрідженому природному газі.

Ще одна нова особливість полягає в тому, що двигун надрукований на 3D-принтері, хоча стереолітографія більш поширена в гіперзвуковій аерокосмічній промисловості, ніж це заведено вважати. Наприклад, гіперзвуковий двигун Chimera компанії Hermeus, який є частиною проекту Quarterhorse, створюється з використанням 3D-друкованих деталей.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button